Technologie olepování hran

Jako jedna z mála využívá společnost HANÁK  nejnovější  technologii olepování hran pomocí lepidel na bázi polyuretanu - PUR TERMOSET. Oproti původnímu olepování lepidly EVA-TERMOPLAST svými parametry převyšuje teplotní odolnost, odolnost proti vodě a především - spoj je téměř neviditelný.

Test kvality – nová technologie olepování polyuretanem
(PUR – TERMOSET)

vyrobni tech tabulka

 

Technologie lakování

Nejdokonalejší a nejkvalitnější povrchová úprava nábytku na trhu - lak. Nejen v tuzemsku. Pro představu - na základ MDF se nanáší po obou stranách - včetně hran - 5 vrstev akrylátového laku. Ten se následně vytvrdí pomocí UV záření. Poté jsou aplikovány ještě 2 finální vrstvy polyuretanového laku a to buď ve vysokém lesku nebo v matu. Výsledek - lakovaný povrch, který má téměř neomezenou životnost, odolnost proti vysokým teplotám (až do 500°C) a absolutní odolnost proti vlhkosti. A navíc - má nejvyšší možný stupeň lesku, kterého nelze dosáhnout žádnou jinou technologií.

Na dýhované povrchy se nanáší na obě strany dílce, opět včetně hran, 4 vrstvy akryluretanového transparentního laku ve vysokém lesku nebo matu.Vytváří se tak dokonale funkční a estetická ochrana pro povrchovou dýhu.

Vodou ředitelné laky zásadně vylučujeme.

 

Fotospektrometr

Pro kontrolu a měření barevného vzhledu lakovaných dílců  používá společnost HANÁK velice kvalitní přenosný spektrometr s 3D zaměřením. Dokáže přesně a správně změřit barvu předmětů nejrůznějších tvarů a povrchů. Díky tomu je možné vyrobit nábytek ve stejném odstínu i po letech.

 

Technologie zpracování dýhy

Základem dýhovaných ploch je jádro z dřevěných vláken, která jsou spojena syntetickým lepidlem pomocí teploty a tlaku. MDF (Medium Density Fibreboard) - středně zhuštěná dřevovláknitá deska, ze které se vyrábí dvířka nábytku HANÁK PREMIUM má certifikaci CARB Phase 2 a emisní třídu E1LE - to znamená, že je vyrobena bez použití recyklátů, pouze z čistě rostlého dřeva. Protože při výrobě používáme pouze MDF s touto certifikací, garantujeme klientům, že výrobky společnosti HANÁK jsou zdravotně nezávadné.

Stejně jako u lakování, povrchy z dýhy jsou pokryty kompaktně 4 vrstvami laku. V našich lakovnách pracujeme s high-end laky na bázi polyuretanu což je díky nejmodernějším technologiím pro aplikaci laků, která zahrnuje také ekologickou spalovnu škodlivin ,možné jen  u těch špičkově vybavených výrobců.

 

Technologie tvarového lisování

Tvarovým lisováním se vyrábějí všechny kulaté a zaoblené profily, které společnost HANÁK vyrábí ve špičkové kvalitě, jak ve vysokém lesku tak i v hlubokém matu. Patří sem vlastní výroba dýhovaných kulatých prvků, které se používají především u rustikálních kuchyní a nebo naopak v lakované PREMIOVÉ řadě - model Elite, Galaxie.

 

Technologie obalování

Obalení základu MDF desky speciálně upravenou dýhou najdeme na profilovaných dvířkách kuchyňských sestav, na věncových okrasných lištách nebo na zárubních interiérových dveří.

 

Technologie voštinových desek

Touto technologií se vyrábějí zesílené odlehčené konstrukční prvky - police, barové desky,obkladové boky kuchyňských sestav, podesty obývacích sestav. Základem voštinového výrobku je masivní rám z eurohranolu. Do něj se jako výplň vkládá voštinový papír, na který se oboustranně zalisuje "plášť". Používáme minimální tloušťku 6 mm oproti konkurenci, která nabízí pouze 3 mm.Tento výrobek se potáhne polyuretanovým lepidlem a následně dokončí dýhováním nebo lakováním. Konstrukce voštinových desek je vysoce pevná a stálotvará.

 

Technologie membránového lisování dýhy a folií

Tato technologie se používá při výrobě profilovaných i rovných kuchyňských dvířek na vakuových lisech, kde se na ně lisuje dýha nebo folie. Při lisování používá společnost HANÁK  oproti většině výrobců dvoukomponentní lepidla - krom vlastního lepidla se používá i tužidlo. Docílí se tím tak větší tepelné  a mechanické odolnosti. Tepelná odolnost se tím zvýší z 60-70°C na úctyhodných 80-90°C.